zarabianie Allegro

Sprzedaż na Allegro – jak zarabiać na Allegro?

Sprzedaż w Internecie stała się nieodłącznym elementem strategii biznesowej firmy, ale także dla osób indywidualnych, które chcą pozbyć się nieużywanych ubrań, sprzętów czy książek. Powstaje coraz więcej platform sprzedażowych, ale warto zaufać tym najbardziej popularnym i sprawdzonym.

Allegro jest w Polsce od kilkudziesięciu lat, a z każdym kolejnym rokiem funkcjonowania zwiększa możliwości na wystawianie przedmiotów, ale także ułatwia ich zakup. Sprawdź, w jaki sposób można sprzedawać rzeczy na Allegro oraz w jaki sposób i ile można na tym zarobić.

Handel na Allegro – jak to działa

Serwis Allegro to najpopularniejsza metoda sprzedaży internetowej w Polsce, na którym codziennie swoje produkty publikują tysiące Polaków. Aby zacząć zarabiać w ramach tej platformy należy założyć konto oraz dodawać swoje produkty o określonej cenie lub w formie aukcji internetowej. Dużą zaletą jest to, że nie musisz tworzyć strony sprzedażowej swoich produktów i zyskujesz bazę klientów, którzy mogą być zainteresowani zakupami u Ciebie. Z drugiej strony jest to wysoce konkurencyjny rynek, ponieważ firm lub osób sprzedających podobne produkty może być bardzo dużo.

Nie należy się jednak zniechęcać, a warto zainwestować w swój rozwój oraz pozycjonowanie produktów. Allegro proponuje kursy online na start, które pomogą Ci w zaznajomieniu się z platformą sprzedażową, ale także możesz uzyskać wskazówki dotyczące prezentacji produktów oraz ich pozycjonowanie.

Dropshipping i jego zalety

Zacznijmy od definicji dropshipingu, jest to model logistyczny, który wspiera prowadzenie sprzedaży w Internecie z pominięciem kwestii magazynowania oraz wysyłki produktów. Za powyższe kwestie odpowiadają hurtownie, z którymi współpracuje sprzedawca. Jak to wygląda w praktyce:

 1. Klient zamawia produkt za pośrednictwem twojego sklepu internetowej.
 2. Przekazujesz zamówienie do hurtowni i płacisz za nie, zachowując swoją marżę.
 3. Hurtowania dokonuje wysyłki produktu.
 4. A ty przekazujesz klientowi paragon lub fakturę.

Jest to bardzo wygodny model, ponieważ nie musisz magazynować swoich produktów w mieszkaniu lub wydzielać części domu. Jakie są więc kolejne zalety tego modelu? Przede wszystkim jest to model, w którym nie ponosisz dużych kosztów początkowych. Większość biznesu wymaga zainwestowania środków na start, natomiast w tym przypadku takiej inwestycji nie musisz robić. Dzięki dropshippingowi możesz szybko wejść na rynek z bardzo szeroką ofertą produktów, co minimalizuje ryzyko w przypadku, gdy chcesz sprzedawać produkty tylko z jednej kategorii. Kolejną zaletą są niskie koszty, ponieważ tylko ty obsługujesz zamówienia, nie ma konieczności zatrudniania dodatkowych pracowników. Jest to zdecydowanie dobry model do rozpoczęcia działalności sprzedażowej dla osób młodych, które mają czas i możliwości na obsługę zamówień.

Co najlepiej sprzedaje się na Allegro?

Platforma sprzedaży Allegro daje Ci nieograniczone możliwości sprzedaży produktów w wielu różnych kategoriach, dlatego też kupujący często kierują się właśnie tutaj, bo wiedzą, że znajdą tutaj produkty ręcznie robione, ale także produkty luksusowe. Allegro prowadzi również swoje statystyki dotyczące tego, co najlepiej sprzedaje się na platformie. Polacy najchętniej kupują:

 • ubrania,
 • obuwie,
 • artykuły wakacyjne (walizki, ręczniki plażowe, sprzęt do pływania) oraz zimowe (odzież sportową, sprzęt narciarski),
 • pamiątki i rękodzieło,
 • produkty na imprezy okolicznościowe (fajerwerki, zimne ognie, papierowe talerzyki, ozdoby do domu i na zewnątrz),
 • książki oraz serie książkowe.

Sprzedaż innych produktów jest równie wysoka, ale jeśli chcesz mieć większą pewność na sukces w sprzedaży internetowej, to warto na bieżąco sprawdzać trendy sprzedażowe na Allegro.

Co sprzedawać na Allegro?

Możesz sprzedawać naprawdę wszystko, co chcesz, natomiast ważne jest to, aby dobrze zaprezentować swoje przedmioty. Musisz zadbać o opis oraz odpowiednie zdjęcia, które ukażą wartość danej rzeczy. A także, musisz zadbać o zdobywanie pozytywnych opinii oraz gwiazdek, które pomogą Ci wybić się wśród innych sprzedawców. Oprócz powyżej wymienionych produktów, które najczęściej kupują Polacy, warto skupić się również na innych, takich jak:

 • zabawki dziecięce,
 • kawa oraz herbata z różnych zakątków świata,
 • artykuły chemiczne o dobrej jakości,
 • kosmetyki i perfumy w oryginalnych opakowaniach wraz z zabezpieczeniami.

Zanim zaczniesz proces sprzedaży, sprawdź jak duża konkurencja, występuje na platformie Allegro. Wystarczy, że wejdziesz na wybraną kategorię lub wpiszesz nazwę produktu w wyszukiwarce i sprawdzisz, ile podobnych ofert jest opublikowanych, a ile zostało dodanych w ciągu ostatniego tygodnia oraz miesiąca. Przed rozpoczęciem sprzedaży zawsze warto sprawdzić rynek.

Ile można zarobić handlując na Allegro?

To, ile można zarobić na sprzedaży na Allegro jest bardzo trudne do oszacowania, ponieważ składa się na to wiele warunków. Znane są przypadki, że roczny zysk ze sprzedaży to ponad milion złotych, ale są również takie przypadki, gdzie ktoś nie zarobił nic przez kilka miesięcy. Od czego zależy zatem wynik sprzedażowy?

 1. Wyboru produktów do sprzedaży – powinny być konkurencyjne do pozostałych ofert, ale zarazem posiadać odpowiednią marżę.
 2. Wyboru najbardziej opłacalnego modelu współpracy z hurtowniami i magazynami. Dropshipping może być modelem właśnie dla Ciebie.
 3. Wybór odpowiedniego systemu CRM, do zarządzania klientami i ich zamówieniami.
 4. Skuteczny marketing oraz remarketing oferty.

Na początku musisz skupić się na dobrym badaniu rynku, wprowadzeniem produktów na platformę oraz odpowiednia strategia marketingowa, która pomoże Ci w lepszym dotarciu do klientów.

Handlowanie w ramach konta firmowego

Jeśli posiadasz działalność gospodarczą to możesz handlować na Allegro w ramach konta firmowego. Założenie takiego konta jest niezwykle proste, wystarczy, że rejestrując się, wybierzesz opcję konto firmowe oraz uzupełnisz dane swojej firmy. Następnie otrzymasz wiadomość mailową z linkiem do potwierdzenia założenia konta firmowego. Jest to niezwykle proste rozwiązanie, ale także bardzo bezpiecznie. Allegro wspiera twoje działania sprzedażowe i przestrzega Cię przed nieuczciwymi kupującymi, a także umożliwia Ci dostęp do kursów online, abyś mógł lepiej sprzedawać.

Platformy sprzedażowe, takie jak Allegro rozwijają się z każdym rokiem. Coraz więcej małych i dużych firm uwzględnia w swoim planie sprzedażowym publikację ofert właśnie na Allegro. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, ale także proste, które nie wymaga ponoszenia kosztów na start. Sprawdź jakie możliwości sprzedażowe stoją przed tobą otworem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *