e-sklep

Gotowe pomysły na sklep internetowy – co sprzedawać?

Sklepy internetowe przechodzą w Polsce prawdziwy boom, a to za sprawą wielu różnego rodzaju blokad i lockdown-ów. Spora część zakupów przeniosła się do świata online, dlatego powstają nowe firmy i aplikacje, które wspierają ten trend. W tym artykule przedstawimy Ci 10 pomysłów na rozpoczęcie swojej działalność w formie sklepu online.

1. Sklep z asortymentem dla pracowników zdalnych

Praca zdalna to coraz popularniejszy trend w Polsce i na świecie, dlatego powinny powstawać miejsca, które zapewnią niezbędny sprzęt i akcesoria dla pracowników home office. W asortymencie sklepu powinien znaleźć się sprzęt elektroniczny, ergonomiczne biurka, krzesła, mikrofony czy oświetlenie biurowe. Większość pracowników chce pracować w komfortowych warunkach, dlatego pełny asortyment w jednym miejscu będzie dla nich najkorzystniejszy. Aby rozpocząć działalność, musisz mieć dostęp do sprawdzonych hurtowni sprzętu elektronicznego i akcesoriów biurowych.

2. Sklep z akcesoriami piśmienniczymi

Sklepy papiernicze online to coraz częstszy kierunek dla osób zafascynowanych różnymi rodzajami, fakturami papieru, ale także dla osób, które cenią sobie ponadczasowość i elegancję. Coraz częściej chwytamy za notes i pióro, aby zapisać swoje plany czy myśli. Przygotowując się do prowadzenia sklepu papierniczego, musisz mieć doskonałe wyczucie stylu oraz sprawdzonych dostawców papieru. Ciekawym elementem w asortymencie mogą być plannery, kalendarze, albumy, a także ekskluzywne pióra lub długopisy.

3. Sklep z dekoracjami

Urodziny, imieniny, wieczór panieński, czy Halloween musi odbyć się przy nietuzinkowych dekoracjach. Każde wydarzenie musi mieć swój charakter, a także musi zostać zapamiętane przez gości. Dlatego założenie sklepu z dekoracjami może być dla Ciebie doskonałym pomysłem na biznes. Wystarczy, że pozyskasz dostawców z różnych obszarów takich jak styl klasyczny, boho czy horror i będziesz oferować ich produkty na swojej stronie. Warto rozważyć opcję specjalnych zamówień, ponieważ każdy pomysł może być inny, a Ty możesz pomóc go spełnić.

4. Sklep z naturalnymi kosmetykami

Naturalność wraca do łask, po dość długiej przerwie. Teraz najmodniejszy makijaż to no-make up, czyli wypielęgnowana skóra, która świeci własnym blaskiem, a nie tym sztucznym. Dlatego coraz więcej osób poszukuje sprawdzonych dostawców, którzy umożliwiają zakup naturalnych kosmetyków. Aby rozpocząć taką działalność, musisz pozyskać kilka współprac firmami, które już są na rynku. Jeśli chcesz samodzielnie produkować tego typu kosmetyki i je sprzedawać, to na rynku znajdziesz dla siebie miejsce.

5. Sklep zoologiczny

Sklep dla naszych pupili to może być strzał w dziesiątkę, ponieważ wiele osób zaczęło inwestować w dobre zdrowie psów, kotów, ale także mniejszych zwierząt domowych. Sklep dla właścicieli zwierząt, w którym znajdą odpowiednią i zbilansowaną karmę, akcesoria oraz zabawki i ubrania może być bardzo dobrym biznesem. Musisz pozyskać dobrego dostawcę oraz zainwestować w marketing, ponieważ firm zajmujących się tym rodzajem działalności jest całkiem sporo.

6. Ubrania z drugiej ręki

ubrania używane online

Niekwestionowany lider trendów modowych, czyli idea second-hand i ponownego używania ubrań stała się motywem przewodnim ostatniego roku. Coraz więcej osób chce dbać o planetę i swój dobrobyt, dlatego sklepy z ubraniami z drugiej ręki przeżywają prawdziwe oblężenie. Większość z nich, oprócz stacjonarnych sklepów, zainwestowała w sklepy internetowe. Jak rozpocząć swoją działalność w tym obszarze? Warto kupować ubrania z dobrym składem, które posłużą na lata i sprzedawać je na własnej stronie internetowej. Możesz też skorzystać z opcji udostępniania przestrzeni sprzedażowej i pobierać prowizję od sprzedaży.

7. Sklep z roślinami

Każdy z nas chce być bliżej natury, dlatego wracamy do kwiatów i roślin, które możemy hodować w zaciszu domowym. Często szukamy możliwości zakupu nasion, sadzonek lub rozwiniętych roślin za pomocą stron internetowych. Oprócz roślin doniczkowych możesz rozszerzyć swoją ofertę o sadzonki owoców i warzyw dla małych rolników. Zakup sadzonek truskawek czy pomidorów również może być prowadzony w Internecie. Musisz pozyskać dobrego dostawcę roślin lub też sprzedawać swoje sadzonki.

8. Sklep sportowy

Sport to ważna część naszego życia, dlatego sprzedaż asortymentu online wydaje się dobrym pomysłem. Wiele osób rozpoczęło domową aktywność fizyczną podczas pandemii i wtedy niezbędnymi elementami wyposażenia były maty do ćwiczeń, gumy oraz ciężarki. Cały czas taki asortyment jest ważny, ponieważ wiele osób zmieniło swoje postawy i zaczęło regularnie ćwiczyć. W tym obszarze musisz zadbać o sprawdzonego dostawcę, ponieważ sprzedaż wadliwego sprzętu lub bez odpowiednich atestów może skończyć się bardzo źle. Zastanów się jakie wyposażenie jest niezbędne do uprawniania sportu w domu i rozpocznij działalność właśnie z taką ofertą.

9. Sklep z zabawkami sensorycznymi dla dzieci

Rozwój dzieci jest priorytetem rodziców, a ich rozwój sensoryczny wydaje się na pierwszym miejscu. Zabawki o różnych kształtach, fakturach i wadze stają się niezbędnym elementem rozwoju dziecka, dlatego coraz częściej zaczynają pojawiać się sklepy oferujące właśnie takie zabawki. Podczas realizacji tego sklepu musisz zadbać o różnorodność zabawek ze względu na wiek oraz rozwój dziecka. Możesz oferować szeroki i różnorodny asortyment, a także zwiększać o nowe gry i zabawy w różnych kategoriach wiekowych. Planując założenie sklepu, warto zrobić research i sprawdzić najpopularniejszych i najsolidniejszych producentów zabawek sensorycznych lub ogólnie zabawek na rynku.

10. Sklep z planszówkami

Sklep internetowy, który jest królestwem planszówek to coś dla prawdziwych fanatyków gier. Gry offline powróciły do naszych domów jako forma odcięcia się od mediów społecznościowych czy szumu informacyjnego, którym jesteśmy zarzucani każdego dnia. Gry logiczne, strategiczne czy zespołowe-to wszystko może znaleźć się w twoim sklepie internetowym. Dbaj o różnorodność, ale także sprawdzaj trendy gier planszowych, ponieważ co jakiś czas jeden rodzaj wyprzedza inne gry. Przed założeniem sklepu warto sprawdzić najpopularniejszych i najlepszych producentów gier planszowych, z którymi warto podjąć długoterminową współpracę.

Wymyślenie kierunku działania sklepu internetowego może być niełatwym zadaniem, dlatego mamy nadzieję, że lista 10 pomysłów pomoże Ci odnaleźć właściwą drogę. Oczywiście od pomysłu do realizacji jest daleka droga, ale ważny jest ten pierwszy krok na drodze do sukcesu. Przyjrzyj się tym propozycjom i zacznij budować swój biznes już dziś.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *