Franczyza

Franczyza w Polsce – na czym polega, co najlepiej zarabia?

Prowadzenie własnego biznesu, jest czasochłonne i pracochłonne. Wymaga dużej wiedzy. nie tylko związanej z obsługą klienta czy sprzedażą, ale również z zakresu podstaw księgowości. Dużo osób, które marzą o własnej firmie sięga po rozwiązanie, które daje im wiele możliwości. To tak zwana franczyza.

Gdyby się tak rozejrzeć wokół nas, można by zauważyć naprawdę sporo różnych firm, które działają właśnie takich zasadach. Czym jednak jest franczyza, jak rozpocząć współpracę oraz jakie firmy działają na zasadzie franczyzy?

Franczyza w Polsce. Czym jest oraz na jakich zasadach działa?

Franczyza to nic innego, jak firma, która podpisuje umowę z właścicielek działalności, udostępniając mu lokal, materiały oraz wytyczne, dzięki którym może otworzyć punkt pod szyldem firmy. Ajent, czyli osoba która nawiązuje współpracę, otrzymuje niezbędne materiały do rozpoczęcia pracy, po podpisaniu umowy z firmą. Takie rozwiązanie jest korzystne zarówno dla firmy, która ma otwarty kolejny, dochodowy punkt oraz dla ajenta, który otrzymuje gotowe produkty oraz wskazówki, jak właściwie zarządzać, a przy tym zyskuje procent od dochodów.

Najlepiej zarabiające franczyzy w Polsce

W Polsce franczyza stała się bardzo popularna. W chwili obecnej, franczyzy w Polsce to restauracje, sklepy, punkty pocztowe, placówki banków, apteki, lodziarnie, kawiarnie, punkty z wypożyczaniem hulajnóg czy rowerów i wiele, wiele innych. Jakie firmy są najbardziej popularne i dochodowe? Sprawdź, jakie firmy są najbardziej popularne.

Okazuje się, że w naszym kraju najbardziej popularne okazują się restauracje i bary, które działają pod logo znanych marek.

Franczyzy – Restauracje i Bary

fast food franczyza
Na pierwszy miejscu jest niemal wszystkim znana Żabka. Praktycznie na każdej ulicy, znajduje się sklep z produktami wielobranżowymi, które świadczą też usługi pocztowe oraz bankowe. Żabka oferuje swoim ajentom duże zyski oraz materiały i towar, niezbędny do właściwego prowadzenia sklepu.

Kolejną, równie popularną firmą, jest restauracja Da Grasso. Znana, lubiana pizzeria od lat oferuje swoim klientom szereg smacznych dań, a ajentom spory zysk. W tym przypadku, każdy otwierający się lokal, zaopatrywany jest w składniki, takie jak ciasto, oraz otraymuje wytyczne, jak przygotowywać pizze i innedania, by w każdej restauracji smakowały tak samo.

Trzecią już restauracją, jest znana, i kochana przez osoby lubiące burgery Mcdonald’s. Można powiedzieć, że to jedna z najbardziej wymagających firm, jednak zysk jaki daje, skłania osoby do założenia swojej restauracji. Tak samo jak w przypadku innych punktów, właściciele punktów, otrzymują gotowe produkty a ich praca, jest stale monitorowana przez liczne audyty, by jakość produktów nie odbiega od ustalonej normy.

Pozostając w kategorii restauracje, należy wspomnieć też o KFC. Chyba nie ma tutaj osoby, która nie jadła by choć raz kurczaczków czy lodów, które oferuje restauracja. Choć jest to lokal wymagający dużego nakładu pracy, z pewnością okaże się on jednym z najbardziej dochodowych firm, które działają na zasadzie franczyzy.

W sezonie letnim, dużym zainteresowaniem cieszą się lody. Zwłaszcza te, które znajdują się blisko miejsc popularnych, historycznych i turystycznych, które rok w rok, ściągają masę turystów. W takim miejscu, nie może zabraknąć firmy, która czerpała by z tego niezły zysk. Rozwiązaniem jest lodziarnia w franczyzie, czyli między innymi znana i kochana marka Grycan. W tym przypadku, również możemy liczyć na wsparcie marki, która oferuje gotowe produkty i receptury, oraz przez swój smak, ściąga masę ludzi, co przekłada się na spory zysk. Jeśli szukasz czegoś oryginalnego, chcesz zarobić sporo pieniędzy, to lodziarnia jest doskonałym pomysłem.

Jesteś miłośnikiem kebaba? Świetnie się składa, dzięki firmie Kebab King, możesz otworzyć swój własny, dochodowy lokal.Firma dostarcza wszystkie, niezbędne do prowadzenia materiały reklamowe i produkty, które pozwolą Ci szybko osiągnąć duży zysk.

Inne ciekawe pomysły na biznes franczyzowy

Jeśli jesteś po studiach prawnych, chcesz pracować w zawodzie, jednak marzysz o swojej, dobrze prosperującej firmie, postaw na Kancelarię Prawną Omega. Ta franczyza od lat podbija rynek i cieszy się zaufaniem wielu osób. Ajent otrzymuje należytą pomoc w prowadzeniu tak odpowiedzialnego punktu oraz spory zysk, co sprawia, że coraz chętniej otwierają się nowe punkty.

Popularne hulajnogi elektryczne, są już niemal wszędzie. Są jednak miejsca, w których ich brakuje, a społeczność domaga się ich. Dzięki firmie Quick, możesz zostać franczyzobiorcą, który szybko osiągnie popularność i zysk, a wszystko za sprawą wprowadzenia w mieście hulajnóg. Firma oferuje wsparcie na każdym kroku, przede wszystkim dostęp do serwisu, który w razie usterki, naprawi uszkodzony sprzęt

Paczki kurierskie to kolejny, świetny pomysł na własną firmę. Dzięki firmie DPD otworzysz swój punkt, w którym klienci mogą nadawać paczki. Firma gwarantuje współpracę z kurierami, którzy na bieżąco odbierają paczki, dlatego Ty, musisz zająć się wyłącznie obsługą klienta, doradztwem oraz sprzedażą, aby ten wyszedł z punktu zadowolony. To przełoży się na Twój zysk.

Kino 7d

Ostatnia juz propozycją na franczyzę jest Kino. Kino 7D, najczęściej dostępne jest w miejscowościach turystycznych, gdzie przewija się sporo osób. Jeśli mieszkasz w dużym mieście, nic nie stoi na przeszkodzie, by otworzyć Kino 7D. Takie nowoczesne rozwiązania, cieszą się dużym zainteresowaniem, a co za tym idzie, generuje duże zyski. Nad funkcjonowaniem kina opiekę sprawuje tak zwany 6 opiekun, który jest do dyspozycji niemal cały czas.

Niecodzienna franczyza, czyli jak pracować z domu, pod szyldem, popularnej firmy?

Oprócz miejsc stacjonarnych, istnieje też możliwość prowadzenia firmy zdalnie, czyli między innymi z domu. Jak to działa? Jaka firma oferuje taką możliwość? Między innymi fotograf. Działając pod szyldem firmy, możesz umawiać się z klientami na sesję plenerową. Nie wymaga to od Ciebie dodatkowych kosztów, między innymi związanych z wynajęciem lokalu. Znana marka przyciąga klientów, a to wpływa na zysk, dlatego jeśli chcesz pracować z ludźmi, lubisz fotografować i nie masz lub nie chcesz wynajmować lokalu, to rozwiązanie z pewnością okażę się strzałem w dziesiątkę.

Franczyza w Polsce z roku na rok, cieszy się coraz większym zainteresowaniem, głównie wśród młodych ludzi. Jest dochodowa, pozwala postawić pierwsze kroki jak właściciel firmy oraz uczy przydatnych rzeczy, które pozwolą Ci w szybkim tempie osiągnąć sukces, dlatego nie zwlekaj, i rozpocznij współpracę z jedną z największych firm w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *