Żabka franczyza

Franczyza Żabki – czy to się opłaca?

Rozpoczęcie własnego biznesu nie należy do prostych decyzji. Własna działalność wiąże się często z ryzykiem straty własnych oszczędności lub balansowania na granicy wypłacalności, bynajmniej w tym początkowym okresie. Jeśli jednak chcesz podjąć wyzwanie związane z biznesem, to warto rozważyć otworzenie franczyzy sklepu w twojej miejscowości.

Wiele przedsiębiorców decyduje się na taki rodzaj ekspansji firmy na różnych terenach. W tym artykule zajmiemy się studium przypadku sklepu Żabka, który dzięki franczyzie zyskał ogromną rozpoznawalność. Sprawdź, w jaki sposób możesz stać się franczyzobiorcą, czy to nadal się opłaca oraz jakie są opinie o tym typie działalności.

Otwarcie własnej Żabki — jakie wymagania trzeba spełnić?

Rozpoczęcie działalności jako franczyzobiorca wiąże się głównie z dostarczeniem informacji i dokumentacji związanej z możliwością rozpoczęcia działalności gospodarczej. Tymi dokumentami są:

 • rejestracja działalności z CEIDG, ten krok można wykonać online lub bezpośrednio w urzędzie.
 • kopia deklaracji VAT-R wraz z poświadczeniem Urzędu Skarbowego
 • zgoda na sprawdzenie twojego statusu w Krajowym Rejestrze Długów,
 • zgoda do uzyskania informacji gospodarczych w Biurze Informacji Gospodarczej,
 • zabezpieczenie finansowe w formie weksel in blanco, gwarancja bankowa lub kaucja

Dodatkowym elementem, który należy zaakceptować, są koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej:

 • wkład własny 5 000 zł,
 • koszt rekrutacji i zatrudnienia pracowników,
 • koszty podatkowe w tym opłata składek ZUS,
 • opłata licencyjna za działalność pod szyldem Żabki.

Podsumowując kwestię wymagań, jakie stoją przed franczyzobiorcą to na pewno chęć rozpoczęcia pracy na własny rachunek przy niewielkim wkładzie własnym, a także czysta karta związana z niezaleganiem w opłatach rat kredytu, podatkach, które mogą uniemożliwić Ci założenie franczyzy Żabki.

Ile może zarobić franczyzobiorca Żabki?

Dokładne przeliczenie zarobków franczyzobiorców Żabki jest trudne do stwierdzenia. Przez jakiś czas mogliśmy zauważyć reklamę promującą ten rodzaj współpracy z informacją, że „franczyzobiorca osiąga przychód 18 tysięcy złotych miesięcznie”. Natomiast, musimy rozróżnić, czym jest przychód, a czym jest dochód. Dochód to kwota przychody pomniejszona o wszystkie koszty i podatki, dlatego franczyzobiorca musi realnie spojrzeć na kwotę przychodu i odliczyć od niej m.in

 • podatki (ZUS, VAT i inne),
 • wynagrodzenie pracowników,
 • prowizje od płatności kartą.

Dodatkowo należy wziąć pod uwagę kilka kluczowych składowych, które następnie przekładają się na twój dochód:

 • lokalizacja sklepu, w szczególności odległość od osiedli, biur i szkół,
 • bliska konkurencja innych sklepów,
 • liczba i rodzaj oferowanego asortymentu,
 • poziom obsługi klienta.

Podejmując działania biznesowe, musisz mieć bardzo dobrze opracowany plan działania, który zwiększy twoje szanse na zdobycie jak największej części rynku.

Jak wygląda proces założenia sklepu z logo Żabka krok po kroku?

Sklep Żabka możesz założyć w każdym momencie, przechodząc przez kilka konkretnych kroków:

 1. Wypełnij formularz na stronie internetowej sklepu Żabka w informacji o franczyzie.
 2. Następnie odbywa się spotkanie online dotyczące oferty założenia sklepu pod logiem Żabki, a także na tym etapie odbywa się weryfikacja twojej historii kredytowej.
 3. Kolejnym etapem jest rozmowa z Managerem ds. Sprzedaży, który przedstawi Ci wszelkie warunki współpracy. To też jest dobry czas, aby porozmawiać o tematach związanych z zarządzaniem procesem sprzedaży, zamówieniami lub kosztami prowadzenia działalności gospodarczej.
 4. Przedostatnim etapem jest 10-dniowe szkolenie, które kończy się egzaminem.
 5. Ostatni krok to zatowarowanie przestrzeni, przekazanie kluczy do sklepu i jego otwarcie.

Na każdym z tych etapów towarzyszą Ci doradcy, który odpowiedzą na wszystkie twoje pytania oraz wątpliwości, oraz pomogą Ci na każdym etapie tego procesu.

Czy możemy zrezygnować?

Na każdym etapie można zrezygnować z decyzji o rozpoczęciu franczyzy sklepu Żabka. Tak długi proces weryfikacji ma zweryfikować naszą chęć do rozpoczęcia takiej działalności oraz sprawdzić wytrwałość. Każdy z etapów może być dla Ciebie trudny i wymagający, ponieważ franczyzobiorca musi się każdego dnia mierzyć z różnego rodzaju trudnościami.

Co więcej, po podpisaniu umowy możesz złożyć swoją rezygnację w ciągu 30 dni bez żadnych kosztów czy konsekwencji. Przez te 30 dni możesz sprawdzić, jak realnie wygląda praca franczyzobiorcy, oraz jaki utarg dzienny masz w swojej kasie. Jeśli podejmiesz decyzję o rezygnacji, musisz wypełnić formularz rezygnacji i dostarczyć go do odpowiedniej osoby.

Opinie franczyzobiorców Żabki

Żabka to bardzo dobra znana marka przez wiele osób w Polsce, według badań aż 93% osób zna sklepy sieci Żabka. Każdego dnia w telewizji, radiu czy w Internecie pojawiają się zachęcające spoty, które zapraszają do zrobienia zakupów. Cała sieć sklepów rozwija się bardzo szybko od wypuszczenia aplikacji Żappka, aż po szybkie dostawy najpotrzebniejszych artykułów wprost do domów Polaków. Tak jak w przypadku wielu rozwiązać biznesowych znajdziemy opinie bardzo pozytywne, jak również te negatywne.

Wiele osób rozpoczynając działalność gospodarczą, nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie jest to trudne zajęcie. Na naszych barkach spoczywa terminowa wypłata wynagrodzenia pracowników, opłata składek i podatków, zaplanowanie sprzedaży towaru, szkolenie zespołu i wiele innych tematów i działań. Często jest to praca po 10 lub 12 godzin dziennie (również praca w niedzielę), aby zapewnić odpowiednią jakość usług. Dlatego umiejętności zarządcze oraz duża determinacja w pracy może okazać się tutaj kluczowa.

Sklepy Żabka to popularna sieć, która zaczęła rozwijać się wraz z ofertą franczyzową, dlatego też na każdym kroku możemy spotkać logo tego sklepu. Podjęcie decyzji o zostaniu franczyzobiorcą wiąże się z dopełnieniem formalności, ale także z dużą wytrwałością i determinacją do prowadzenia swojego biznesu. Jeśli chcesz spróbować swoich sił, to na stronie Żabki możesz wypełnić odpowiedni formularz, a doradca zajmujący się rozwojem franczyzy skontaktuje się z tobą i odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *