giełda kryptowalut

Gdzie i w jaki sposób kupować kryptowaluty?

Każdego dnia świat kryptowalut zyskuje na popularności, pomimo dużej niepewności na rynku finansowym. Kryptowaluty są dla jednych dość tajemnicze, ale dla drugich stanowią doskonałe źródło zdobywania i pomnażania majątku.

Jeśli chcesz wejść do tego świata, będziesz potrzebować informacji, w jaki sposób można dokonać zakupu kryptowalut, oraz gdzie je najbezpieczniej kupić. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania, a co więcej zaprezentujemy Ci różne możliwości zakupu tego specyficznego środka płatniczego.

Kupno kryptowalut krok po kroku – co będzie potrzebne?

Kupno kryptowalut nie jest tak skomplikowanym procesem, jak może brzmieć. Całość transakcji może odbywać się w języku polskim, a także w naszej rodzimej walucie. Aby dokonać zakupu, musisz:

  1. Wybrać odpowiednią giełdę – w tym artykule przedstawimy Ci kilka polecanych giełd, na których możesz zacząć inwestowanie.
  2. Założenie konta na giełdzie – należy wypełnić formularz rejestracyjny oraz określić czy chcesz prowadzić konto prywatne, czy firmowe.
  3. Oczekiwanie na weryfikację konta – najczęściej jest ona dwuetapowa. Pierwszy etap to weryfikacja SMS’owa poprzez kod jednorazowy, a następnie należy dołączyć dokument potwierdzający tożsamość. Celem tej weryfikacji jest zabezpieczenie wszystkich uczestników giełdy przed wszelkiego rodzaju nadużyciami.
  4. Zakup kryptowaluty – po potwierdzeniu konta, możesz dokonać pierwszej transakcji. W panelu klienta należy złożyć dyspozycję zakupu i potwierdzić wykonanie transakcji.

Założenie konta na giełdach kryptowalut jest darmowe, ale wszelkie transakcje zakupu i sprzedaży mają narzuconą marże z góry. Przed założeniem konta, warto sprawdzić, jak dużą prowizję pobiera giełda. Samo założenie konta może zająć Ci trochę czasu, ale po dokonaniu weryfikacji zakup kryptowalut jest bardzo prosty. A po dokonaniu transakcji możesz obserwować interesujące Cię wskaźniki w panelu klienta. Zachęcamy Cię właśnie do tej aktywności, ponieważ monitorowanie zainwestowanego kapitału powinno być dla Ciebie codziennością.

Pamiętaj, że inwestowanie na giełdzie kryptowalut, tak samo, jak na innych giełdach finansowych, wiąże się z dużym ryzykiem, dlatego przed przystąpieniem do działania, warto zainwestować w swoją edukację.

Wiele firm proponuje również kursy symulacyjne oraz udostępniają platformy giełd do nauki. Warto wykorzystać wiedze zgromadzoną przez inne osoby, ponieważ zawsze inwestujesz swoje realne pieniądze, a zabezpieczenie majątku przed startą powinno być dla Ciebie priorytetem. Przed dokonaniem zakupu możesz się również skonsultować z doradcą finansowym.

Gdzie bez ryzyka kupować kryptowaluty?

Najbezpieczniejszą metodą zakupu krypowalut są sprawdzone i zweryfikowane giełdy kryptowalut, które zapewniają Ci największe bezpieczeństwo transakcji. Strony z giełdami kryptowalut stosują wieloetapową weryfikację użytkowników oraz weryfikują sprzedających. Nie zaleca się kupowania kryptowalut w mediach społecznościowych czy na stronach z różnymi ofertami. Oficjalne strony zapewnią Ci zakup kryptowalut w najbezpieczniejszy sposób. Dlatego nie słuchaj znajomych, którzy zakupili kryptowaluty na stronach budzących duże wątpliwości. Pamiętaj, że to ty tracisz swoje pieniądze, jeśli prowadzisz zakupy w szarej strefie.

5 najpopularniejszych giełd kryptowalut

Giełdy to najbezpieczniejsza możliwość inwestowania w kryptowaluty, dlatego warto założyć konto klienta i zacząć dokonywać pierwsze transakcje. Decyzja o inwestowaniu w kryptowaluty, ale też inne instrumenty finansowe musi być dobrze przemyślana. Musi również odbywać się za pośrednictwem oficjalnych stron giełdowych. Zanim przejdziesz do założenia konta, zawsze weryfikuj czy strona ma odpowiednie zabezpieczenia. Jeśli tak nie jest to przy adresie strony, zobaczysz znak czerwonego trójkąta z wykrzyknikiem. Poniżej przedstawimy Ci krótki opis oficjalnych stron do zakupu kryptowalut:

Binance

Binance to jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, która w swojej ofercie posiada większość kryptowalut. Co więcej, platforma ta pobiera niewielkie prowizje od transakcji oraz możliwość obniżenia prowizji, jeśli skorzystasz z tokenów Biance. Możesz dokonać zakupu kryptowalut w aż 9 walutach, w tym polskich złotych. Jest to bardzo dobra platforma na start oraz gdy chcesz mieć dostęp do jak największej oferty kryptowalut.

Coinbase

Coinbase jest długo działającą platformą do zakupu kryptowalut, natomiast posiada relatywnie niski poziom ofert zakupowych. Poziom bezpieczeństwa giełdy Coinbase jest niezwykle wysoki, natomiast pobierane prowizje są dość wysokie w porównaniu do innych giełd. Posiada również aplikację mobilną, która bardzo ułatwia inwestowanie oraz bieżące analizy portfela inwestycyjnego.

Zonda

Zonda to giełda, która przeszła rebrending i stała się największą polską platforma do zakupu kryptowalut. Dużym plusem posiadania konta inwestorskiego na tej platformie jest możliwość dokonywania zakupów w polskiej walucie, a także możliwość wypłacenia zarobionej gotówki w bankomacie. Niestety, dużym minusem jest to, że posiada bardzo małą ofertę kryptowalut do zakupu, bo tylko 53. Natomiast platforma cały czas się rozwija i pewnie z czasem oferta na zakup kryptowalut będzie coraz większa.

eToro

eToro to jedna z najbardziej rozpromowanych platform do zakupu kryptowalut, ale nie tylko. W ofercie giełdy znajdują się również ETF-y, akcje, surowce czy indeksy, więc możliwość inwestowania jest bardzo szeroka. Płatności są akceptowane w wielu walutach, w tym polskim złotych, a bezpieczeństwo platformy jest na najwyższym poziomie. eToro umożliwia Ci również dywersyfikację portfela inwestycyjnego, co jest najbezpieczniejszym sposobem na oszczędzanie środków finansowych.

Kraken

Kraken to jedna z najdłużej działających giełd kryptowalut na rynku, natomiast posiada wąską ofertę zakupową. Dużym plusem działania tej platformy jest możliwość zawierania transakcji z dźwignią, a także wysoki poziom bezpieczeństwa. Za zakup kryptowalut zapłacisz w 6 walutach światowych, ale nie ma w tym gronie polskich złotych. Wybór platformy Kraken będzie najlepszy dla osób, które mają już za sobą pierwsze doświadczenia w inwestowaniu, ze względu na możliwość wykorzystania dźwigni finansowej. Drugą grupą są osoby, które posiadają kapitał w obcej walucie i nie muszą przewalutować swoich środków finansowych w banku.

Podsumowując – jak kupować kryptowaluty?

Świat kryptowalut powinien być teraz dla Ciebie odrobinę mniej skomplikowany. Zapewne wiesz, że człowiek najlepiej uczy się poprzez praktykę, dlatego pierwszym krokiem po edukacji jest założenie konta inwestorskiego. Na początek warto wybrać platformę do inwestowania, która posiada stronę w języku polskim, a także istnieje możliwość płatności w rodzimej walucie. Banki często dodają swoją prowizję do przewalutowania przelewu, dlatego im mniej musisz zainwestować na początku, tym lepiej. Kolejnym elementem wyboru jest niska marża platformy, a także dostęp do wielu rodzajów kryptowalut. Pamiętaj, aby ciągle poszerzać swoją wiedzę o kryptowalutach, ale także możesz dzielić się swoim doświadczeniem na grupach w mediach społecznościowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *